23# Otwarte spotkanie ludzi przedsiębiorczych

? No.5: Bohaterów Monte Cassino 5/U2, 81-805 Sopot

Oskar Groth

Trójmiejski przedsiębiorca z 11 letnim doświadczeniem w branży wystroju wnętrz i 3 letnią krętą drogą, którą kroczy jako założyciel własnej firmy. „To był skok na głęboką wodę, bez umiejętności pływania”, wspomina Oskar. O wielu rzeczach nie wiedziałem, więc mając z nimi do czynienia po raz pierwszy, słono za nie płaciłem. Ważne w takim przypadku by wyciągać wnioski i upewnić się, że drugi raz tych samych błędów się nie popełni.

Oskar zdecydował się podzielić z nami historią o dużej, dla niego w tamtym czasie, wartości pieniężnej. Ciekawostką jest to, że tych pieniędzy fizycznie nie miał, bo dogadał się z producentami by kupić ten towar z odroczonym terminem płatności na 3 miesiące.
O jakim towarze mówimy? Firma Oskara zajmuje się wprowadzaniem na rynek Polski produktów zagranicznych producentów, budując siatkę dystrybucyjną na terenie całego kraju. Krócej? Sprzedaje oświetlenie dekoracyjne (lampy) sklepom meblowym, oświetleniowym, dekoracyjnym, w całej Polsce, kupując je, w pierwszej kolejności od zagranicznego producenta jako jego wyłączny przedstawiciel.
Kupiłeś kiedyś lampę za 2-3 tysiące do domu? A za 5-6 tysięcy? To takie właśnie sprzedaje.

Dariusz Popławski

Przedsiębiorca, sprzedawca, ewangelista zdrowego stylu życia.

6 lat temu znalazłem świetny sposób, dzięki któremu ludzie tacy jak ty i ja, przestają martwić się o to, co będą jeść dzisiaj na obiad czy kolację, i nie boją się, że przytyją. Mają pewność, że będą zdrowo się odżywiać i wreszcie mają czas dla siebie i swojej rodziny, bo nie muszą gotować. Ten sposób powstała Rukola Catering Dietetyczny.
Biznes jest dla mnie narzędziem w dzieleniu się wartościami, którymi żyję. Mój sposób zarządzania opiera się o autentyczność i spójność. Pieniądze są efektem zdrowo prowadzonego przedsiębiorstwa, a nie celem, dla którego żyję. To podejście pozwoliło mi osiągnąć sukces. Moim marzeniem jest dzielić się tą perspektywą z jak największą ilością przedsiębiorców.

fot. Marek Cywiński